• Våra politiker

    Partiavdelningsstyrelsen:

    Håkan Johanson
    Ordförande
    hakan.johanson@telia.com
    Läs mer

    Joachim Gahm
    Vice ordförande och valledare
    joachim@gahm.com
    Läs mer

    Anders Hultgren
    Ledamot
    anders.hultgren@allocation.se
    Läs mer

    Gunnar Liljegren
    Ledamot
    gunnar.liljegren@netsales.se

    Milles Lindgren
    Ledamot
    milles.lindgren@gmail.com
    Läs mer

    Erika Svanström
    Ledamot
    erika.svanstrom@akeri.se
    Läs mer

    Michael Guldstrand
    Ledamot
    michael.guldstrand@adapto.se

    Calle Reutercrona
    Ledamot
    calle@kdu.se

    Alexander Silwer
    Ledamot
    alex.silwer@hotmail.com

    Eva Borelius Zätterström
    Ledamot
    evabzatterstrom@gmail.com
    Läs mer

    Thomasine von Essen
    Ledamot
    thomasine.vonessen@telia.com

    Kommunfullmäktige:
    Peter Forssman, ordinarie ledamot
    Iwona Sjölie, ordinarie ledamot
    Ingegerd Linton, ordinarie ledamot
    Simon Liliedahl, ersättare
    Håkan Johanson, ersättare

    Landstingsfullmäktige:
    Inger Strömbom, ordinarie ledamot, 2:e vice ordförande landstingsfullmäktige
    Eva Lannerö, ordinarie ledamot
    Owe Svantegård, ersättare

    Kommunstyrelsen:
    Peter Forssman, ordinarie ledamot
    Håkan Johanson, ersättare

    Byggnadsnämnden:
    Gustaf Mårtensson, ordinarie ledamot

    Fastighetsnämnden:
    Håkan Johanson, ersättare

    Kommunstyrelsens produktionsutskott:
    Håkan Johanson, ersättare

    Kultur- och fritidsnämnden:
    Milles Lindgren, ordinarie ledamot

    Miljö- och hälsoskyddsnämnden:
    Inger Strömbom, ersättare

    Socialnämnden:
    Dorothea Hårleman, ordinarie ledamot

    Tekniska nämnden:
    Anders Hultgren, ersättare

    Utbildningsnämnden:
    Gunnar Liljegren, ordinarie ledamot

    Valnämnden:
    Simon Liliedahl, ordinarie ledamot
    Iwona Sjölie, ersättare

    Kommunrevisionen:
    Christina Hermelin, revisor

    Djursholms AB:
    Sten Dybeck, ordinarie styrelseledamot