Val 18

 I valet 2018 är målet att nå 850 röster så att vi får större inflytande i Köping.                            Du behöver vår politik. Vi behöver din röst. Rösta på Kristdemokraterna!

Vi vill företräda dig i Köpings kommun:

  1. Anna-Carin Ragnarson                          Förskollärare                 Skogsborg
  2. Salah Rasho                                              Företagare                      Skogshöjden
  3. Per Norin                                                  Leg Lärare                      Himmeta
  4. Ingrid Broman                                        Förskollärare                  Karlberg
  5. Kenth Lucas                                             Företagare                      Östanås
  6. Ebtisam Ibrahim                                    Idrottslärare                    Nygård
  7. Ingvar Lundstedt                                   Behandlingsassistent     Östanås
  8. Daysy Julieth Garay                              Företagsekonom             Byjorden
  9. Julia Bergdahl                                        Leg Sjuksköterska          Ållesta
  10. Edvard Ruin                                           Konsult                              Centrum
  11. Nada Boya                                               Barnskötare                      Nyckelberget
  12. Kristoffer Andersson                            Företagare                         Munktorp
  13. Barbro Mörtzell                                     Skolsköterska                    Himmeta
  14. Bengt Freed                                            Pastor                                 Kolsva
  15. Anna Stefaniak                                      Lärare                                 Skogsbrynet
  16. Elias Karout                                          Tandtekniker                      Nyckelberget
  17. Inez Kronberg                                       f d gymnastikledare          Skogsbrynet
  18. Kevork Yousef                                      Skomakare/skräddare      Macksta
  19. Christine Lindberg                              Controller                            Elund
  20. Tommy Svanborg                                Företagare                           Sundänge
  21. Dareen Lahdo                                      Montör                                  Nygård
  22. Milan Vrbanc                                       Arbetsledare                        Gamla stan
  23. Ingrid Zetterström                              Företagare                           Odensvi
  24. Moneer Jacob                                       Montör / Revisor               Nygård
  25. Rim Ibrahim                                         Kock                                      Skogsbrynet
  26. Hanna George                                      Bilmekaniker                       Nygård
  27. Alaa Mati                                              Chaufför                                Hästhagen
  28. Anna Jansson                                      Förtidspensionär                 Nyckelberget
  29. Vanda George                                      Barnskötare                          Hästhagen
  30. Ragnhild Norin                                   F d barnskötare                    Tunadal
  31. Christian Widera                                Sjöman                                   Skogsbrynet
  32. Georgina Sabbagh Ugurgel              Undersköterska                    Ållesta
  33. Naem Jakob                                        Pensionär                               Nygård
  34. Zina Rasho                                           Undersköterska                   Skogshöjden
  35. Pentti Varpalahti                                Pensionär                              Karlsdal
  36. Mathilda B Wichmann                      Företagare                            Himmeta