Vallistor 2014

Val till riksdagen 2014 Kristdemokraterna Kronoberg

Riksdagslista

  1. Sara Skyttedal, Växjö
  2. Dan Bülow, Älmhult
  3. Maria Svensson Lundin, Markaryd
  4. Gustaf Bergström, Växjö
  5. Camilla Albinsson, Växjö
  6. Ann-Charlotte Eriksson. Lagan
  7. Anette Weldenmark, Tingsryd
  8. Christer Henriksson, Lagan
  9. Björn Dahlén, Klavreström
  10. David Svensson, Växjö
  11. Åsa Björkman, Växjö
  12. Josef Tingbratt, Ljungby
  13. Martin Claesson,Växjö
  14. Stefan Zelvin, Växjö
  15. Bert Karlén, Älmhult
  16. Göran Kannerby, Växjö
  17. Filippa Eiderbrant, Växjö
  18. Hans Thulesius, Växjö
  19. Anna Zelvin, Växjö
  20. Edvin Sjöstrand, Växjö
  21. Lena Johannesson, Växjö
  22. Patric Mrad, Växjö

Val till landstingsfullmäktige Västra länsdelen – Kristdemokraterna Kronoberg

Landstinget Västra

  1. Christer Henriksson, Lagan
  2. Eva Johnsson, Vederslöv
  3. Josef Tingbratt, Ljungby
  4. Rolf Sällryd, Uråsa
  5. Bengt Germundsson, Strömsnäsbruk
  6. Maria Svensson Lundin, Markaryd
  7. Ann-Charlotte Eriksson, Lagan
  8. Dan Bülow, Älmhult
  9. Carl-Eric Svensäter, Markaryd
  10. Bert Karlén, Älmhult
  11. Johanna Högberg, Älmhult
  12. Agneta Asplund, Markaryd
  13. Pia Hägg, Strömsnäsbruk
  14. Olle Sandahl, Ör
  15. Anna Zelvin, Växjö
  16. Gustaf Bergström, Växjö
  17. Camilla Albinsson, Växjö
  18. Åsa Björkman, Växjö
  19. Elisabeth Sigfridsson, Ingelstad
  20. Martin Claesson, Växjö
  21. Björn Dahlén, Klavreström

Val till landstingsfullmäktige Östra länsdelen – Kristdemokraterna Kronoberg

Landstinget Östra

  1. Eva Johnsson, Vederslöv
  2. Rolf Sällryd, Uråsa
  3. Bengt Germundsson, Strömsnäsbruk
  4. Anna Zelvin, Växjö
  5. Olle Sandahl, Ör
  6. Christina Lindqvist, Åseda
  7. Gustaf Bergström, Växjö
  8. Camilla Albinsson, Växjö
  9. Åsa Björkman, Växjö
  10. Elisabeth Sigfridsson, Ingelstad
  11. Martin Claesson, Växjö
  12. Arne Karlsson, Lenhovda
  13. Edvin Sjöstrand, Växjö
  14. David Svensson, Växjö
  15. Hans Thulesius, Växjö
  16. Filippa Eiderbrant, Växjö
  17. Göran Kannerby, Växjö
  18. Björn Dahlén, Klavreström
  19. Lena Johannesson, Växjö
  20. Stefan Zelvin, Växjö
  21. Patric Mrad, Växjö