• Våra förtroendevalda

    Lilla Alkman
    1:e vice ordförande i Miljönämnden
    Ersättare i Örebro läns miljö- och naturvårdsråd

    Annika Andersson
    Nämndeman i tingsrätten

    Gösta Andersson
    Ersättare i Valnämnden

    Thord Andersson
    Suppleant i Örebrokompaniet AB

    Johan Arenius
    1:e vice ordförande i Vård- och omsorgsnämnd öster

    Behcet Barsom
    Ordförande I Kulturnämnden
    Ledamot i Förebyggandet rådet
    Ledamot i regionalt specifikt samverkansråd för kultur

    George Barsom
    Ordförande i nämnden för funktionshindrade
    Ledamot i kommunala Tillgänglighetsrådet

    IngaLill Bergensten
    Ersättare programnämnd samhällsbyggnad

    Marianne Björk
    Ersättare i Vård- och omsorgsnämnd öster

    Lennart Bondesson
    Ledamot i FOA-kommitten
    Kommunalråd
    Ledamot i Kommunfullmäktige
    1:e vice ordförande i Kommunstyrelsen
    Ordförande i kommunstyrelsens utskott för näringsliv och tillväxt
    Ledamot i Krisledningsutskottet
    Ledamot i Gustavsvik Resort AB
    Ledamot i Örebro Rådhus AB
    Ordförande i Örebroporten Fastigehter AB
    Ledamot Örebroporten Förvaltning AB
    Ledamot i Mälardalsrådet
    Ledamot i regionalt samverkansråd
    Ledamot i samrådsorgan för kommunen och det civila samhället

    Arne Christianson
    1:e vice ordförande i Valmänden

    Per Danielsson
    Ledamot i Vård- och omsorgsnämnd väster

    Verde Demir
    Nämndeman Tingsrätten

    Irfan Doganson
    Ersättare i Tekniska nämnden

    Birgitta Eklund
    Ersättare i Kulturnämnden

    Elin Enes
    Ledamot i Vård- och omsorgsnämnd öster

    Agne Ericsson
    Ersättare i Socialnämnd öster

    Lars-Ruben Fahlström
    Ledamot i Gymnasienämnden

    David Gelinder
    Presidieledamot programnämnd samhällsbyggnad

    Erica Gidlöf
    Ersättare i Vård- och omsorgsnämnd väster

    Anders Hagström
    Ledamot i Kommunfullmäktige
    Ordförande Vuxenutbildnings- och arbetsmarknadsnämnden
    Suppleant i Kumbro Utveckling AB
    Ersättare i Kommunalförbundet Nerikes Brankår
    Ledamot i Samordningsförbundet Finsam i Örebro

    Conny Harrysson
    Ledamot i Örebrobostäder
    Ledamot i ÖBO Omsorgsfastigheter AB

    Anna-Maria Hedin
    Ledamot i Kulturnämnden

    Marie Holm
    Ledamot i Västerporten fastigheter i Örebro AB

    Christina Håkansson
    Ledamot i KumBro Stadsnät AB
    Ersättare vård- och omsorgsnämnd öster

    Bengt Isacsson
    Ersättare i Landsbygdsnämnden

    Nils Jakobsson
    Erästtare i programnämnd social välfärd

    Marlene Jörhag
    Ledamot i Kommunfullmäktige
    Ersättare i Kommunstyrelsens utskott för näringsliv och tillväxt
    Ledamot i Programnämnd barn och utbildning
    Ledamot i Grundskolenämnden

    Nadeje Kaniki
    Ersättare i Miljönämnden

    Sonja Kurt
    Ersättare i Programnämnd barn och utbildning
    Ledamot i Gymnasienämnden

    Magnus Lagergren
    Ledamot i Landsbygdsnämnden

    Maria Landh
    Ersättare i Gymnasienämnden

    Sven Landh
    Ledamot i Stadsrevisionen

    Jonas Levis
    Ersättare Fritidsnämnden

    Jan Lindéh
    Nämndeman i tingsrätten

    Rasmus Lundin
    Ersättare i Förskolenämnden

    Marie Magnusson
    Ordförande i Förskolenämnden

    Linda Makris
    Ledamot i Förskolenämnden

    Sara Maxe
    Presidieledamot i programnämnd social välfärd
    1:e vice ordförande i Socialnämnd öster
    Ledamot i Jämställdhetsdelegationen

    Lars O Molin
    Ersättare i Kommunfullmäktige
    Ledamot i Kumbro vind AB
    Ledamot i Örebro Läns Flygplats AB
    Ledamot i Sundbergska donationsfonden
    Vigselförrättare

    Fredrik Norrström
    Ersättare i Nämnden för funkationshindrade

    Febro Oktay
    Ersättare i Socialnämnd väster

    Owe Ranebäck
    Ledamot i Socialnämnd väster

    Ulrika Schortz
    Ersättare i Byggnadsnämnden

    Malin Silén
    Erästtare i Vuxenutbildnings- och arbetsmarknadsnämnden

    Sigvard Sundkvist
    Ledamot i Föreningsutskottet (social välfärd)
    1:e vice orförande i Överförmyndarnämnden

    Gunvor Sundmark
    Erästtare i kommunala pensionärsrådet
    Vigselförättare

    Björn Sundström
    Ledamot i Byggnadsnämnden

    Håkan Stålbert
    Ledamot tekniska nämnden

    Johan Svanberg
    Ledamot i Fritidsnämnden

    Anna Theodossiou
    Ersättare Programnämnd samhällsbyggnad

    Göran Wall
    Nämndeman i tingsrätten
    Ersättare i Grundskolenämnden

    Gunn Öjebrandt
    Ordförande i Länsmusiken i Örebro AB

    Ricard Öjebrandt
    Ledamot i Futurum fastigheter i Örebro AB