Våra politiker

  1. Vi har valt att presentera våra kristdemokratiska politiker på två sätt. Nedan hittar du samtliga kommunpolitiker i bostavsordning. I undermenyerna till meny ”Våra politiker” hittar du i vilka nämnder/utskott/styrelser som respektive person finns. OBS! Till kommunstyrelse och socialnämnd finns det ytterligare undermenyer.
Christian Delhage Tel: 070-6104114 Epost: christian.delhage@kristdemokraterna.se

Christian Delhage
Tel: 070-6104114
Epost: christian.delhage@kristdemokraterna.se

 

Emelie Eklånge Tel: 073-5545420 Epost: emelie.eklange@kristdemokraterna.se

Emelie Eklånge
Tel: 073-5545420
Epost: emelie.eklange@kristdemokraterna.se

Lars-Gustaf Ericson

Bild saknas

 

Amanda Kennerberg Tel: 073-9715345 Epost: amanda.kennerberg@kristdemokraterna.se

Amanda Kennerberg
Tel: 073-9715345
Epost: amanda.kennerberg@kristdemokraterna.se

 

Emil Kennerberg
Tel: 070-4573279
Epost: emil@kristdemokraterna.se

 

Leif Kennerberg Tel: 070-2589103 Epost: leif@kristdemokraterna.se

Leif Kennerberg
Tel: 070-2589103
Epost: leif@kristdemokraterna.se

 

Per Lindén Tel: 08-52721937 Epost: per.linden@kristdemokraterna.se

Per Lindén
Tel: 08-52721937
Epost: per.linden@kristdemokraterna.se

 

Anna Lund Tel: 070-3412851 Epost: anna.lund@kristdemokraterna.se

Anna Lund
Tel: 070-3412851
Epost: anna.lund@kristdemokraterna.se

 

Marika Marklund Tel: 072-3636907 Epost: marika.marklund1@gmail.com

Marika Marklund
Tel: 072-3636907
Epost: marika.marklund1@gmail.com

 

Ulf Perbo
Tel: 070-7326118
Epost: ulf@perbo.nu

 

Karin Pålsson Tel: 073-6812843 Epost: karin.palsson@home.se

Karin Pålsson
Tel: 073-6812843
Epost: karin.palsson@home.se

 

Janis Salts Tel: 070-7728068 Epost: janis.salts@kristdemokraterna.se

Janis Salts
Tel: 070-7728068
Epost: janis.salts@kristdemokraterna.se