Förtroendevalda

Jon Malmqvist: ersättare KSAU, ledamot kommunstyrelsen och kommunfullmäktige samt ledamot tekniska nämnden och ersättare Växjöbostäder.

Kontakt: jon.malmqvist@kristdemokraterna.se, 073-9918619

 

Camilla Albinsson: gruppledare, andre vice ordf. omsorgsnämnden, ledamot i kommunfullmäktige, ersättare kommunstyrelsen, ersättare KSOP samt ers utbildningsnämnden och ersättare Kulturparken Småland

Kontakt: camilla.albinsson@kristdemokraterna.se, 070-235 60 24

 

Olle Sandahl: Ordf Videum, ledamot utbildningsnämnden samt ersättare i VKAB och kommunfullmäktige.

Kontakt: olle.sandahl@kristdemokraterna.se, 070-827 63 24

 

Patric Mrad: Andre vice ordf. arbete och välfärd.

Kontakt: patric.mrad@vaxjo.se, 070-460 94 83

 

Gustaf Bergström: ersättare byggnadsnämnden samt ledamot Vidingehem

Kontakt: gustaf.bergström@kristdemokraterna.se, 070-432 19 91

 

Anna Zelvin: ersättare kommunfullmäktige, miljö och hälsa och Värends Räddningstjänst

Kontakt: anna.zelvin@kristdemokraterna.se, 076-872 07 34

 

Ricardo Chavez: ledamot kultur- och fritidsnämnden och ledamot Institutet för lokal och regional demokrati.

Kontakt: ricardo.chavez@vaxjo.se, 070-5289635

 

Edvin Sjöstrand: ledamot Vöfab

Kontakt: edvinkdu@gmail.com, 076-8543995

 

Göran Kannerby: ledamot VEAB samt ersättare i arbete och välfärd och dess individutskott.

Kontakt: goran.kannerby@kristdemokraterna.se, 072-512 34 09

 

Kaj-Mikael Pettersson: ersättare tekniska nämnden samt ersättare Braåsgården

Kontakt kaj-mikael.petersson@kristdemokraterna.se, 072-1829901

 

Lennart Johnsson: ersättare överförmyndarnämnden

Kontakt: lennart.johnsson@kristdemokraterna.se, 070-550 48 31

 

Bertil Olsson: kommunrevisionen

Kontakt: bertil.olsson@kristdemokraterna.se, 0706754646