• Val 2018

    Vi är mycket stolta över att kunna presentera våra listor för Falkenberg, Region Halland och Riksdagen! Du kan personrösta genom att sätta ett kryss för den kandidat du helst vill ska bli vald. Du kan inte personrösta på fler än en eller någon annan kandidat än dem som står nedan. För en närmare presentation av Falkenbergs kandidater, se ”Kanditatpresentationer” i undermenyn ovan.

    Val till kommunfullmäktige – Kristdemokraterna Falkenbergs kommun

    1. Georgia Ferris, 36, Innesäljare, Falkenberg
    2. Emily Crowe, 38, Studerande, Falkenberg
    3. Anita Andersson, 73, f.d. Verksamhetschef, Glommen
    4. Samuel Hansson, 19, Ordförande KDU Halland, Heberg
    5. Daniel Bernhardt, 39, Enhetschef, Falkenberg
    6. Susan Pettersson, 68, Lärare, Falkenberg
    7. Gunnar Pettersson, 79, Senior, Falkenberg
    8. Katarina Castelius, 62, Redovisningsekonom, Falkenberg
    9. Jerk Jakobs, 34, Soc ansvarig samordnare, Falkenberg
    10. Carina Ejdestig, 54, Förskollärare, Falkenberg
    11. Charbel Haikal, 36, Behandlingspedagog, Falkenberg
    12. Monika Eriksson, 42, Vårdbiträde, Falkenberg
    13. Thomas Andrén, 59, Civilingenjör, Falkenberg
    14. Delmaree Alva Svensson, 37, Tandsköterska, Falkenberg
    15. Thomas Svensson, 33, Biomedicinsk analytiker, Falkenberg
    16. Elisabet Svensson, 65, Lärare, Falkenberg
    17. Harry Staaf, 78, Ingenjör, Falkenberg
    18. Kerstin Svensson, 83, f.d. Läkarsekreterare, Falkenberg
    19. Sofia Larzon, 54, Familjehemsförälder, Falkenberg
    20. Ester Lindstedt-Staaf, 74, f.d. Läkare, Falkenberg

    Val till Regionfullmäktige – Kristdemokraterna Halland – Norra Halland

    1. Benny Strandberg, 62, Specialpedagog, Kungsbacka
    2. Karl-Gunnar Svensson, 61, Präst, Träslövsläge
    3. Niklas Mattsson, 47, Gruppledare Region, Fjärås
    4. Renée Ljung, 52, Sjuksköterska, Varberg
    5. Ulrika Högstrand, 61, Kyrkomusiker, Onsala
    6. Morgan Börjesson, 67, f.d. Arbetsmiljöingenjör, Väröbacka
    7. Lars Gustafsson, 66, Företagare, Laholm
    8. Johnny Rosenberg Bodmar, 31, Lärarstudent, Halmstad
    9. Carina Ejdestig, 54, Förskollärare, Falkenberg
    10. Susanne Enger, 56, Barnmorska, Varberg
    11. Georgia Ferris, 36, Innesäljare, Falkenberg
    12. Magnus Hedman, 45, Civilekonom, Halmstad
    13. Mats Nyberg, 64, Marketing Officer, Särö
    14. Jörgen Nilsson, 43, Åkeridelägare, Chaufför, Vallberga
    15. Annette Nordén, 54, Egenföretagare, Halmstad
    16. Bertil Alhult, 71, Pensionär, Halmstad
    17. Susan Pettersson, 68, Lärare, Falkenberg
    18. Lisbeth Davidsson, 68,, Knäred
    19. Henrik Östlund, 44, Regionchef, Halmstad
    20. Paul Willner, 70, f.d.Personalsekreterare, Varberg

    Val till Regionfullmäktige – Kristdemokraterna Halland – Södra Halland

    1. Lars Gustafsson, 66, Företagare, Laholm
    2. Johnny Rosenberg Bodmar, 31, Lärarstudent, Halmstad
    3. Carina Ejdestig, 54, Förskollärare, Falkenberg
    4. Georgia Ferris, 36, Innesäljare, Falkenberg
    5. Magnus Hedman, 45, Civilekonom, Halmstad
    6. Benny Strandberg, 62, Specialpedagog, Kungsbacka
    7. Karl-Gunnar Svensson, 61, Präst, Träslövsläge
    8. Niklas Mattsson, 47, Gruppledare Regionen, Fjärås
    9. Susanne Enger, 56, Barnmorska, Varberg
    10. Ulrika Högstrand, 61, Kyrkomusiker, Onsala
    11. Morgan Börjesson, 67, f.d. Arbetsmiljöingenjör, Väröbacka
    12. Annette Nordén, 54, Egenföretagare, Halmstad
    13. Jörgen Nilsson, 43, Åkeridelägare, Chaufför, Vallberga
    14. Bertil Alhult, 70, Pensionär, Halmstad
    15. Susan Pettersson, 68, Lärare, Falkenberg
    16. Henrik Östlund, 44, Regionchef, Halmstad
    17. Irene Hedenbjörk, 70, Studie och Yrkesvägledare, Morup
    18. Mats Nyberg, 64, Marketing Officer, Särö
    19. Lisbeth Davidsson, 68,, Knäred

    Val till Riksdagen – Kristdemokraterna Halland

    1. Larry Söder, 48, Riksdagledamot, Kungsbacka
    2. Ella Kardemark, 34, Företagare, Halmstad
    3. Karl-Gunnar Svensson, 61, Präst, Varberg
    4. Georgia Ferris, 36, Innesäljare, Falkenberg
    5. Helene Nilsson, 56, Verksamhetschef, Laholm
    6. Marie Wadström, 57, Pedagog, Kungsbacka
    7. Morgan Börjesson, 67, f.d. Arbetsmiljöingenjör, Varberg
    8. Erik Golovtchenko, 19, Student, Halmstad
    9. Daniel Bernhardt, 39, Enhetschef, Falkenberg
    10. Magnus Hedman, 45, Civilekonom, Halmstad
    11. Ulrika Högstrand, 61, Kyrkomusiker, Kungsbacka
    12. Marianne Kronbäck, 65, Röntgensköterska, Kungsbacka
    13. Sara Unosson, 28, Undersköterska, Laholm
    14. Roger Kardemark, 66, Senior, Varberg
    15. Niklas Mattsson, 47, Gruppledare Region, Kungsbacka
    16. Annette Nordén, 54, Egenföretagare, Halmstad
    17. Peter Wesley, 53, Redovisningskonsult, Kungsbacka
    18. Jörgen Nilsson, 43, Åkeridelägare, Chaufför, Laholm
    19. Henrik Östlund, 44, Regionchef, Halmstad
    20. Mats Nyberg, 64, Marketing Officer, Kungsbacka
    21. Johnny Rosenberg Bodmar, 31, Lärarstudent, Halmstad
    22. Benny Strandberg, 62, Specialpedagog, Kungsbacka
    23. Paul Willner, 70, f.d. Personalsekreterare, Varberg