• Styrelsen

    Här är styrelsen för Kristdemokraterna i Eskilstuna 2020/2021!

    Jonas Wulff, ordförande
    E-post: jonas.wulff@eskilstuna.se

    Susanne Henning Aihonen, vice ordförande (Pol.sek)
    susanne.aihonen@eskilstuna.se

    Kristina Gillberg, Kassör
    Mobil: 070-290 15 35
    E-post: Kristina.Gillberg@kristdemokraterna.se

    Lotta Jonsson, ledamot
    Mobil: 070-086 65 09
    E-post: lotta.jonsson@kristdemokraterna.se

    Paul Sabo, ledamot 
    Mobil: 070-9966756
    E-post: Paul.sabo@kristdemokraterna.se

    Bo Hellmark, ledamot
    E-post: bo.hellmark@eskilstuna.se

    Simon Jyrkäs, ledamot
    E-post: simonjyrkas17@gmail.com

     

    Tomas Widin, Ersättare
    E-post: tomas.widin@widda.se

    Samuel Deivard, Ersättare
    E-post:

    Karl-Erik Axelsson, Ersättare
    E-post: