• Styrelsen

    Här är styrelsen för Kristdemokraterna i Eskilstuna 2021

    Jonas Wulff, ordförande
    Mobil:070-309 09 24
    E-post: jonas.wulff@eskilstuna.se

    Annelie Klavins Nyström, vice ordförande
    Mobil: 070-948 03 48
    E-post: annelienystrom@outlook.com

    Kristina Gillberg, Kassör
    Mobil: 070-290 15 35
    E-post: Kristina.Gillberg@kristdemokraterna.se

    Bo Hellmark, ledamot
    Mobil: 072-281 86 22
    E-post: bo.hellmark@eskilstuna.se

    Tony Meshko, ledamot
    Mobil:076-050 55 16
    E-post: tony.meshko@gmail.com

    Jean-Paul Chabo, ledamot
    Mobil:070-788 99 09
    E-post: paul.chabo@outlook.com

    Lotta Jonsson, ledamot
    Mobil: 070-086 65 09
    E-post: lotta.jonsson@kristdemokraterna.se

    Susanne Henning Aihonen, Ersättare
    Mobil: 070-796 96 81
    E-post: susanne.aihonen@kristdemokraterna.se

    Samuel Deivard, Ersättare
    Mobil:070-787 09 89
    E-post:samuel@deivard.se

    Kenneth Johansson, Ersättare
    Mobil:073-514 52 85
    E-post:kenneth.johansson84@gmail.com