• Styrelsen

    Partidistriktsstyrelsen leder Kristdemokraternas arbete på distriktsnivå. I styrelsen finns en blandning av personer med olika erfarenhet och från olika orter i länet.

    Partidistriktsordförande

    Camilla Rinaldo Miller

    Värnamo

    070-258 00 18

    e-post: camilla.rinaldo.miller@kristdemokraterna.se

     

    Vice ordförande

    Mattias Ingeson

    Eksjö

    0709-37 33 04

    e-post: mattias.ingeson@kristdemokraterna.se

     

    Ledamöter

    Laila Norss

    Nässjö

    070-147 74 00

    e-post: laila.norss@kristdemokraterna.se

     

    Anders Hulusjö (kassör)

    Tenhult

    070-512 73 46

    e-post: anders.hulusjo@kristdemokraterna.se

     

    Maria Davidsson

    Tranås

    e-post: maria.davidsson@kristdemokraterna.se

     

    Pernilla Mårtensson

    Nässjö

    e-post: pernilla.martensson@kristdemokraterna.se

     

    Andreas Carlson

    Mullsjö

    0735-11 70 80

    e-post: andreas.carlson@kristdemokraterna.se

     

    Hans Jarstig

    Habo

    e-post: hans.jarstig@kristdemokraterna.se

     

    Hans Svensson

    Vetlanda

    e-post: hans.svensson@kristdemokraterna.se

     

    Nicklas Huuva

    Gnosjö

    e-post: nicklas.huuva@kristdemokraterna.se

     

    Nils-Erik Emme

    Jönköping

    e-post: nils-erik.emme@kristdemokraterna.se

     

    Håkan Johansson

    Värnamo

    e-post: hakan.johansson@kristdemokraterna.se

     

    Irene Oskarsson

    Aneby

    e-post:irene.oskarsson@kristdemokraterna.se

     

    Anncatrin Ek

    Sävsjö

    e-post: anncatrin.ek@kristdemokraterna.se

     

    Verkställande utskottet

    Camilla Rinaldo-Miller

    Mattias Ingeson

    Anders Hulusjö (kassör)

    Hans Jarstig

    Pernilla Mårtensson