• Kontakta oss

    Postadress:
    Kristdemokraterna Motala
    Motala kommun
    591 86 Motala

    Besöksadress (Kommunhuset):
    Drottninggatan 2, Motala

    Tel:  0141-22 5799 (direkt), 0141-22 50 00 (växel)

    E-post: motala@kristdemokraterna.se
    allmänna frågor, inbjudningar/debatter eller fakturor och dyl.

    Sociala medier
    Twitter | facebook | instagram

    Plusgiro:
    86204-5  (OBS! ej för medlemsavgift)
    Betalningsmottagare: Kristdemokraterna i Motala

    Org. nr:  824000-8576


    Medlemsavgiften

    Bankgiro: 414-9274
    Betalningsmottagare: Kristdemokraterna
    OBS! ange även ditt personliga OCR-nummer ”referens”

    Swish: 123 069 84 98
    OBS! ange även ditt personliga OCR-nummer ”referens” i meddelandet

    – frågor om ditt medlemskap, OCR-nummer eller avgiften, e-posta: medlem@kristdemokraterna.se


    > Styrelsen  > Valberedning > Våra politiker > Media/press > Länk


    Gruppledare
    Erik Forslund | Foto: IFS World - Erik-Forslund-Web
    Erik Forslund
    Tel. 0733-453 514 (mobil)
    erik.forslund@kristdemokraterna.se

    Vice Gruppledare
    Nils-Ingvar Graan | Foto: Kristdemokraterna Östergötland - nissgraa
    Nils-Ingvar ”Nisse” Graan
    Tel.  0705-160 104 (mobil)
    nisse.graan@kristdemokraterna.se

    Webbredaktör (lokalt KD Motala)
    Namn
    x.x@kristdemokraterna.se


    PERSONAL
    Politiska sekreterare


    Andreas Westling
    Tel: 0141-22 5799 (arb), 070-273 14 17 (mobil)
    andreas.westling@motala.se
    andreas.westling@kristdemokraterna.se

    Erik Forslund | Foto: IFS World - Erik-Forslund-Web
    Erik Forslund
    Tel. 073-345 35 14 (mobil)
    erik.forslund@motala.se
    erik.forslund@kristdemokraterna.se


    ÖVRIGA
    Partiregion Sydost (Östergötlands, Jönköpings, Kalmar län)
    Organisationsutvecklare/regional ombudsman

    Christina Landoff
    Tel. 0765-27 25 74 (mobil)
    christina.landoff@kristdemokraterna.se

    Partidistrikt Östergötland (>>)
    Tel. 013-10 16 20 (kansliet)
    Tel. 0703-18 33 88 (mobil)
    ostergotland@kristdemokraterna.se

    Elvira Wibeck, ombudsman
    Tel. 0725-39 61 13 (mobil)
    elvira.wibeck@kristdemokraterna.se

    Region Östergötland (>>)
    Tel. 010-103 00 00 (växeln)
    regionostergotland@kristdemokraterna.se

    Per Larsson, gruppledare/oppositionsråd
    tfn 010-103 72 84 (arbete)
    tfn 0702-88 21 34 (mobil)
    per.larsson@kristdemokraterna.se

    Fredrik Toppplund, politisk sekreterare
    tfn 010-103 62 61 (arbete)
    tfn 0703-38 52 70 (mobil)
    fredrik.topplund@kristdemokraterna.se