Kontakta oss

Kristdemokraterna Lidingö

Carl-Johan Schiller
Kommunalråd
Kultur- och fritidsnämnden – ordf.
Kommunstyrelsens arbetsutskott – led.
Kommunstyrelsens planutskott – ers.
Kommunstyrelsen – led.
Kommunfullmäktige – led.
Pensionärsrådet – ordf.
Båtrådet – ordf.
Mälardalsrådet – ers.

Telefon: 076 187 83 30
E-post: carl-johan.schiller@lidingö.se

Dag Lofalk
Kommunfullmäktige – led.

Telefon: 070 763 86 18
E-post: lofalk@inbox.com

Rickard Karlsson
Lidingöhem AB – v. ordf.
Kommunfullmäktige – ers.
Kommunstyrelsen – ers.

Telefon: 070 647 65 60
E-post: rickard.karlsson@crw.se

Louise Angenfelt
Kommunfullmäktige – ers.
E-post:louise.angenfelt@kristdemokraterna.se

Gunilla Dyfverman
Omsorgs- och socialnämnden – led.
Borgerlig vigselförrättare

Telefon: 073 766 77 12
E-post: gunilladyfverman@gmail.com

Bo Brismar
Ordförande i tillgänglighetsrådet

Harald Strömfelt
Tekniska nämnden – led.

Telefon: 070 853 81 83
E-post: harald@bonnieco.se

Cornelia Crutze
Kultur- och fritidsnämnden – ers.

Lennart Rinder
Valnämnden – ers.
Nämndeman

Telefon: 070 817 27 22
E-post: lennart.rinder@gmail.com

Staffan Ringskog
Nämndeman

Telefon: 072 555 68 01
E-post: stockholmeast@gmail.com

Hans Christner
Kommunstyrelsens arvodesberedning – v. ordf.

Telefon:070 595 51 03
E-post: hans.henning@mbox301.swipnet.se

Jakob Haendler
Kommunfullmäktiges valberedning – ers.

Telefon: 073 784 95 75
E-post: jacob.haendler@bredband.net

Thor-Björn Schiller
KD Lidingö – ordf.

Telefon:070 554 71 89
E-post: thor-bjorn.schiller@jenseneducation.se