• Våra förtroendevalda

    Anders Hagström
    Ledamot Kommunfullmäktige
    Ersättare Nerikes Brandkår
    Ledamot Örebro Brandkår
    Ordförande Byggnadsnämnd

    Anders Ohlsson
    Ledamot Förskolenämnd

    Anders Östman
    1:e vice ordförande Personalberedning

    Anna Andersson
    1:e vice ordförande Programnämnd Social Välfärd

    AnnaMaria Hedin
    Ledamot Kulturnämnden

    Annika Andersson
    Nämndemän

    Azita Ava Bahboudi
    Ersättare Grundskolenämnd

    Behcet Barsom
    Ersättare Oslo-Stockholm 2.55 AB

    Bengt Isacson
    Presidieledamot Landsbygdsnämnd

    Benjamin Amadu Samura Kamara
    Ersättare Vårdboendenämnd

    Birgitta Eklund
    Ersättare Valnämnden

    Björn Sundström
    1:e vice ordförande Överförmyndarnämnd

    Brittis Sundström
    1:e vice ordförande Miljönämnden

    Camilla Lannerhag
    Ledamot Hemvårdsnämnd

    Christina Håkansson
    1:e vice ordförande Hemvårdsnämnd

    Christine Erdman
    Ersättare Kulturnämnden

    Conny Harrysson
    Ersättare Personalberedning

    David Gelinder
    Presidieledamot Programnämnd Samhällsbyggnad
    Ersättare Vätternvatten AB

    Efwa Nilsson
    1:e vice ordförande Örebro Flygplats AB

    Eje Cesar
    Ledamot Programnämnd Barn och Utb.

    Elenor Sollerman
    Ersättare Fritidsnämnden

    Elisabeth Sverresson
    Ledamot Futurum

    Erica Gidlöf
    Ledamot Vårdboendenämnd

    Fredrik Norrström
    Ledamot Vuxam

    Georg Barsom
    Ordförande Funktionsstödnämnd
    Ledamot Tillgänglighetsrådet

    Gunn Öjebrandt
    Ordförande Länsmusiken

    Gunvor Sundmark
    Ledamot Pensionärsrådet
    Vigselförrättare

    Göran Wall
    Ledamot Grundskolenämnd
    Nämndemän

    Gösta Andersson
    Ersättare Landsbygdsnämnd

    Håkan Stålbert
    Ersättare Kommunfullmäktige

    Ingalill Bergensten
    Ersättare Programnämnd Samhällsbyggnad

    Jan Lindéh
    Nämndemän

    Jan-Åke Eriksson
    Ledamot Örebro Parkering

    Johan Arenius
    Ledamot Kommunfullmäktige
    Ledamot Västerporten

    Johan Svanberg
    Ledamot Tekniska nämnden

    Jonas Levin
    Ledamot Fritidsnämnden

    Kent Ekström
    Ersättare Miljönämnden

    Lars o Molin
    1:e vice ordförande Valnämnden
    Vigselförrättare

    Layla Abou Tacca
    Ersättare Programnämnd Barn och Utbildning

    Lennart Bondeson
    Ledamot Kommunfullmäktige
    Ledamot Kommunstyrelsen
    Ledamot KSU tillväxt
    Ordförande Kulturnämnden
    Örebro Rådhus
    Ordförande Örebroporten
    Ordförande Gustavsvik

    Linda Makris
    Ersättare Funktionsstödnämnd

    Lisa Örneus
    Ersättare Grundskolenämnd

    Lisbeth Forsberg
    Presidieledamot Vårdboendenämnd

    Magnus Lagergren
    Ersättare Gymnasienämnd

    Malko Prince M´peti Eliya
    Ersättare Hemvårdsnämnd

    Maria Landh
    Presidieledamot Gymnasienämnd

    Marianne Björk
    Ledamot Landsbygdsnämnd

    Marie Magnusson
    Ersättare Kommunfullmäktige
    Ordförande Förskolenämnd

    Marlene Jörhag
    Ledamot Kommunfullmäktige
    Ersättare Kommunstyrelsen
    Ersättare KSU tillväxt
    Ledamot KSU förebyggande
    Ordförande Programnämnd Barn och Utbildning
    Vigselförrättare

    Pelle Fernros
    Ersättare Tekniska nämnden

    Pedro Skåre
    Ersättare Tekniska nämnden

    Per Danielsson
    Ersättare Socialnämnden

    Ricard Öjebrandt
    Ledamot KumBro

    Sandra Fröjdenstam
    Ersättare Förskolenämnd

    Sara Maxe
    Ledamot Kommunfullmäktige
    Ersättare Programnämnd Social Välfärd
    1:e vice ordförande Socialnämnden
    Ledamot Jämställdhetsdelegationen

    Sven Landh
    Kommunrevisionen

    Sven-Erik Sahlén
    Ledamot Gymnasienämnd

    Süleyman Alp
    Ersättare Vuxam

    Thord Andersson
    Ledamot Örebrobostäder AB

    Ulrika Schortz
    Ersättare Byggnadsnämnd

    Verde Demir
    Nämndemän