• Våra politiker

    Anna Lipinska
    Gruppledare
    Ledamot i Kommunstyrelsen
    Ersättare i Vård- och omsorgsnämnden
    anna.lipinska@kristdemokraterna.se

    Per-Olof Fransson
    Vice ordf. Bygg- Miljö- och Hälsoskyddsnämnden
    Ledamot i Tekniska nämnden
    Ledamot i Näringslivsnämnden
    Ledamot i Kommunfullmäktige
    08 – 570 275 85, 070 – 315 79 40
    per-olof.fransson@kristdemokraterna.se

    Ulf Kjellson
    Ledamot i Socialnämnden
    Nämndeman, Nacka Tingsrätt
    Politisk sekreterare
    ulf.kjellson@kristdemokraterna.se

    Peter Brännström
    Ordf i Vård- och omsorgsnämnden
    Ledamot KIVAB
    peter@campete.se

    Helene Reduthe
    Vice ordf i Kommunfullmäktige
    Vice ordf i Gustavsbergsbadet AB
    Ersättare i Socialnämnden
    070 – 480 16 21
    helene.reduthe@kristdemokraterna.se

    Anders Josephsson
    Ersättare i Kommunstyrelsen
    Ledamot i Kommunstyrelsens planutskott
    anders.josephsson@varmdo.se

    Ulrik Lindgren
    Ledamot i Utbildningsnämnden
    08 – 570 231 08, 073 – 655 70 01
    ulrik.lindgren@kristdemokraterna.se

    Jan Dolk
    Ledamot i Valnämnden
    Ersättare i Näringslivsnämnden
    Ersättare i Bygg-, Miljö- och hälsoskyddsnämnden
    Ersättare i Kommunfullmäktige
    Kontaktperson för Seniorförbundet Kristdemokraterna
    jan.dolk@kristdemokraterna.se

    Tomas Roovete
    Ledamot Värmdö Hamnar
    tomas.roovete@varmdo.se

    Sören Björlin
    Kommunrevisor