• Våra politiker

    Anna Lipinska
    Gruppledare

    Kommunalråd
    Vice ordforande i Kommunfullmäktige
    Ledamot i Kommunstyrelsen
    Ordförande i Vård- och omsorgsnämnden
    anna.lipinska@kristdemokraterna.se

    Per-Olof Fransson

    Ledamot i Kommunfullmäktige
    Vice ordf. Bygg- Miljö- och Hälsoskyddsnämnden
    Ledamot i Tekniska nämnden
    08 – 570 275 85, 070 – 315 79 40
    per-olof.fransson@kristdemokraterna.se

    Ulf Kjellson

    Ledamot i KommunfullmäktigeLedamot i Socialnämnden
    Ledamot i Vuxen och arbetslivsnämnden
    ulf.kjellson@kristdemokraterna.se

    Madeleine Stjernström

    Ersättare i KommunfullmäktigeLedamot i Kultur och fritidsnämndenErsättare i Utbildningsnämndenmadeleine.stjernstrom@varmdo.se

    Peter Brännström

    Ersättare i Kommunfullmäktige
    Ordförande i Gustavsbergsbadet AB
    Ledamot KIVAB
    Ersättare i Överförmyndarnämnden
    peter.brannstrom@varmdo.se

    Anders Josephsson

    Ersättare i Kommunstyrelsen
    Ledamot i Kommunstyrelsens planutskott
    Ersättare i Kultur och fritidsnämnden
    anders.josephsson@varmdo.se

    Ulrik Lindgren

    Ledamot i Utbildningsnämnden
    ulrik.lindgren@kristdemokraterna.se

    Tomas Roovete

    Ersättare i Tekniska nämnden
    Ersättare Värmdö Hamnar
    tomas.roovete@varmdo.se

    Yvonne Edenholm

    Ersättare i Socialnämnden

    Cilla Nilson

    Ersättare i Vård och omsorgsnämnden

    Peter Lake

    Ersättare i Bygg- Miljö- och Hälsoskyddsnämnden

    Annika Lindblad

    Ersättare i Vuxen och arbetslivsnämnden

    Jan Dolk

    Ersättare i Valnämnden
    jan.dolk@kristdemokraterna.se

    Sören Björlin
    Kommunrevisor